After Dinner Amy Kjole

kr 1,999,00

- +

Gratis frakt på ordre over 2000,-

  • Rask levering - varer sendes samme dag
  • Trygg handel hos liten hyggelig butikk i Gamlebyen i Fredrikstad
  • Merkene vi tar inn driver alle med bærekraftig produksjon av klær
Kjente betalingsmetoder
Produktnummer: 25763 Kategorier: , , , , ,

Beskrivelse

A little sugar, a little sparkle, a little “why not”?
Fra Margot! Drømmer du om en kjole som kombinerer det klassiske med det søte? After Dinner Amy fremhever figuren din på vakreste vis og har et lett og lekent uttrykk takket være det prikkete pointillisme-printet. V-utringningen gir et luftig og elegant uttrykk, mens de små sailor-knappene på ermene tilfører et hint av retro-sjarm.
Midjen er markert med et fint belte og et blomsterspenne som fremhever de feminine formene. Dette er den perfekte kjolen for sommerens middager under åpen himmel. Not ready to go home just yet.

Detaljer
Printkjole med flerfarget prikkemønster
Korte ermer med mansjett og knapp
V-utringning, skåret i midjen med pyntebånd og sort spenne
Heart-fit – tettsittende passform

95 % bomull, 5 % lycra
OEKO-TEX-sertifisert tekstil

Skånevask 30 grader
Produsert i Ungarn
Designet i Danmark
Denne modellen er fra sommerkolleksjonen 2026
Modellen
Mette bruker størrelse M og er 173 cm høy.
I størrelse M:
Kjolelengde: 100 cm
Brystvidde: 96 cm
Midje: 80 cm
Hofte: 100 cm

Historien om Emm K.

8.Juli fylte Emm K. 5 år 🍸🍦💗 For nye følgere og kunder kommer her litt historie og funfacts om EMM K.💗 🎈👯‍♀️ 8.7.2019 ble Emm K.-butikken født! Emm K. startet litt før det, men da var konseptet noe annerledes. Det startet med at jeg etter 17 år avsluttet min karriere som kostymesyer på Riksteatret og lagde min egen bedrift. Jeg ønsket at Emm K. skulle være et sted man kunne komme å velge seg utvalgte modeller jeg hadde designet + velge stoffer, for å få et skreddersydd plagg som passet perfekt til nettopp din kropp. For å få til en «bærekraftig» pris så hadde jeg en systue i Lituaen som fikk tilsendt mønster, mål og stoffer av Emm K. hvor det ble sydd og sendt tilbake til Norge. Og rett til dere etter en prøving og mulig noe tilpasning hos meg. Etter en liten stund så mistet jeg dette samarbeidet 🥺 Og av erfaring visste jeg at det IKKE ville gå rundt økonomisk , med å produsere alt selv til privatkunder. Det ligger mye jobb bak et klesplagg 🤓🪡✂️📐 Så da endte det med at jeg valgte å ta inn klesmerker som jeg selv elsker og har selv handlet i storbyene. Fredrikstad er jo en liten storby (i følge oss selv i allefall 💗) så hvorfor skal ikke vi ha en like kul vintageinspirert klesbutikk som de andre kule byene har?🤩 Resten er historie og i dag er Emm K. en liten bedrift med fine vikarer og støttespillere og kanskje de kuleste kundene?😁😘 5 år er gått, spennende å se hva de neste 5 vil by på! Takk til dere alle, love you all❤️❤️❤️

Tilleggsinformasjon

Størrelse

S, M, L, XL

Brand

Brand

MARGOT

Handlekurv
Skroll til toppen